středa 2. září 2015

Dvakrát poprvé

V úterý jsem odvedla s manželem naše dětičky Anežku poprvé do velké školky ( do malé chodila už od roka a půl na 1-2 dny v týdnu) a Vojtu do 1. třídy.
Pocity smíšené, žaludek na vodě, moc informací,které postupně vstřebávám.
Vojtu nadšení neopustilo a doufám neopustí, dokonce vstává na čas a ještě čekáme ať nejsem moc brzo u školy:-) podílí se na přípravě svačiny...
Anežka na kterou jsem sázela, že bude v pohodě, tak pláče a říká, že do velké školky nechce ačkoliv si tam kolikrát hrála, zná to tam chodila tam se mnou pro Vojtu po 3 roky:-) Nesu to dost těžko.
A já? Doma sama, nutkání na úklid celého domu, v pracovním koutě na mě kouká spousta zakázek, v pondělí mě čeká pracovní pohovor, váhám jakou cestou se vydat....
Zůstat pracovat doma nebo se zařadit do pracovního procesu a tím pádem opustit tak trochu svobodu a pocit, že kdykoliv můžu cokoliv nemusím se na nikoho vázat, mohu si řídit věci jak potřebuji?

Jste na tom podobně nebo Vás toto rozhodování čeká? Ráda si přečtu názory od Vás.

Tak hurá do stříhání a šití

školka Beruška

pasování na plavčíka
první zvonění


2 komentáře:

 1. Já jsem ráda, že tohle rozhodování můžu ještě o tři roky odložit, ale samozřejmě řeším to v sobě už teď.... Momentálně to vidím tak, že by se mi líbilo pracovat z domova .... ta svoboda je velmi lákavá.... alespoň než děti trochu víc odrostou, aby jim člověk mohl být v případě potřeby při ruce .... ale obávám se, že na to nemám a že bych se sama neuživila.
  Na druhou stranu s mými obory si u nás na maloměstě neškrtám, takže práci budu hledat asi dost těžko a představa, že makám od do mě vůbec neláká...

  Jinak vaše pani učitelka vypadá příjemně akčně a máte hezkou světlou třídu.... náš Matěj chodí do takové malé kobky, kde se musí celý den svítit, protože jim tam jde málo světla. Má to alespoň tu výhodu, že jich je ve třídě míň než v Béčku, které má třídu normální, velkou....

  OdpovědětVymazat
 2. Paní učitelka je skvělá...tchyně je ředitelka školy, takže když nastalo malé váhání zda dát červencového Vojtu do školy nebo ponechat ve školce bylo jasno super učitelka, Vojta vše zvládá jako o rok starší parta dětí celkem dobrá no jen ten počet 26 je dost velký.Ale oni to zvládnou pevně v to věřím.
  V pondělí mě čeká pohovor jen to je v dosti vzdáleném městě a pokud bude plný úvazek tak nezvládáme ani školu ani školku je to boj...moc ráda bych zůstala doma věnovat se nadále dětem přes dne pracovat doma, nebo někde na zkr.úvazek klidně uklízet mít takovou jistotu příjmu a mít čas na šití....můj obor je oděvářka.Před mateřskou jsem dělala mimo obor vedoucí pobočky společnosti na výrobu a prodej koření...no uvidíme co přinese září a moje odhodlání shánět si zakázky jak to jen půjde nebát se pochválit sovu práci ....no a třeba se poštěstí a třetí dítko přijde:-) kolem mě se to zase trošku rozjelo s mimískama tak jsem se tak rozněžnila :-)

  OdpovědětVymazat