neděle 29. září 2013

Víkend

Opravdu krásný i když trošku chladný víkend.Plány byli veliké co vše na zahradě udělám, ale jak to bývá skutečnost jiná.Anežka teploty od růstu zoubků, Vojta nevím z čeho.Tak jsme doma a ven se jen smutně díváme:-((((Rychle jsem nafotila nejbližší okolí domu a celou zahradu ze střešního okna. Je sice upravená naposledy posekaná,ale taková smutná.Mám ráda rozkvetlou louku...ne krátce střižený zelený trávník.Občasné posekání proč ne,ale sekání týdně je otročina a co z toho???ale každý co se mu líbí:-))))
 I zahrádka před domem moc nekvete...chybí jiřiny,které se kdo ví kam ztratily:-((((Připravený koutek s kamennou zídkou pořád čeká a asi musí čekat dále.Nezbývá čas a ani síla. Ale loňský seznam co chci zase na zahradě udělat docela splněn.Zbytek se odsouvá napřesrok.
Zahradu tvořím už pátým rokem a stále není vše jak bych chtěla.Jak se píše v knize Ekozahrada od Jaroslava Svobody tak cca 10let než se to vše zaběhne.Na začátku jsem si říkala, ne to zvládnu rychleji,ale už jsem v půli a opravdu to chce čas.Pozorovat co se kde chytne, čemu se daří tam či tam.
Mé plány? alespoň něco co bych chtěla stihnout:
- olemovat záhony zeleninové suchými zídkami pokud nedojde kamení
- dodělat kout zahrady s kamennou zídkou...už vidím krásný kraj z levandule, v pozadí kvetoucí růže....a další bylinky a trvalky prostě všehochuť od jara do podzima.
- septik zakrýt dřevěným podiem nebo jakoby schodištěm, kde rozmístím jak jinak opět různé nádoby s květinami
- kolem stromů tvořit ostrůvky květin  tzv. společenstvo stromu aby se postupně propojily a ubylo sekání trávy
- no a vrbový tunel už 5 rok říkám naposledy sázím,ale příště opravdu naposledy a když srny sežerou tak už končím, mají tu potravy dost a vždy vyberou to co bych chtěla aby zůstalo.


No je toho ještě mnohem více spíše takové drobné úpravy,ale i na ty musí být čas a občas mužská ruka, která mi mnohdy chybí neboť pracuje na důležitějších pracích na domě:-)))

Tak teď se konečně dívejte:-)))


9 komentářů:

 1. To je krása, zahrada rovná jak stůl, vždycky jsem si přála takovou. A to okolí. Pěkné, není třeba nikam spěchat, bydlím čtyři roky a jde mi úprava zahrady velmi pomalu, o to možná větší radost z každého vydařeného pokusu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No právě rovná...ono to tak vypadá je to docela svažité,ale jinak žádný hrbol...takže se snažím trošku to vytvarovat...sluneční past je vlastně dům na "kopci"...někdy si přeji již vzrostlou zahradu...ale asi je lepší si to založit hezky od začátku:-)))Děkuji za komentář.

   Vymazat
 2. Luci, máš to moc hezké.
  Užívejte sluníčka, pokud to půjde .... Věra

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sluníčko snad vydrží a budem si ho užívat ve zdraví.Děkuji za milý kometář.

   Vymazat
 3. Luci, máte to překrásné, je to sen. Jde na ní vidět tolik práce!

  OdpovědětVymazat
 4. Luci myslím,že děláš svojí zahradou čest jménu,kde bydlíte...na Krásné:-)Opravdu je zahrada krásně zahradni a děti i při teplotách úžasné a krásné!

  OdpovědětVymazat
 5. Luci myslím,že děláš svojí zahradou čest jménu,kde bydlíte...na Krásné:-)Opravdu je zahrada krásně zahradni a děti i při teplotách úžasné a krásné!

  OdpovědětVymazat
 6. Lucyku krása. Balíček dorazil a je to nádhera. Moc děkuju. Já ten svůj už snad konečně dotlačím na poštu. Jsem nějaká "zavirovaná" už od minulého týdne. Potřebovala bych nějaký kvalitní antivir :-) Ahoj a pozdravuj rarášky.

  OdpovědětVymazat