středa 29. května 2013

Bez fotek

Pomoooc..zase mi na zahradu útočí stovky slimáků.Ani fotku sem nedám jak jsem na ně naštvaná.Říkala jsem si, že se to časem ustálí, ale je jich stále hodně.Velká zahrada to bych se usbírala, ale asi budu muset začít boj, protože zrovna vylezlé dýně šup do rána fuč, cuketu už taky nehledám...a o ředkvičkách nemluvím.
NEMÁTE NĚKDO NĚJAKOU ROZUMNOU RADU CO S NIMA?
Pivní pasti, zkusím, a asi to sbírání, i když nevím kdo je bude zalévat horkou vodou brrr....

Dobrou noc

6 komentářů:

 1. Nevim jestli si sbíráním pomůžeš. Já je sbírala, jeden čas i počítala.... dvě stovky slimejšů, odnesla jsem je přes silnici na louku .... druhý den zas přes dvě stovky, i víc ... a zas a zas.... oni se snad na tý louce otočili a mazali přes silnici zas zpátky k nám:-))) No ale jestli je sbírat chceš, dobrý je na zahradě různě položit prkna - oni pod ně nalezou a máš jich tak třeba i dvacet najednou:-)
  Prodávají se i protislimákový zábrany - Obi a pod. - to jsou umělohmotný pásy nahoře zahnutý a omotají se kolem záhonu. Taky se prodávají jedovatý granule, ale zaboha si teď nevzpomenu na název:-) Pivo je dobrý, fakt do něj lezou:-)
  Plodovou zeleninu je lepší předpěstovat a vysadit už vzrostlou, páč ty větší listy už jim moc nechutnají. Ještě zbývá truhlíková výsadba. My jsme měli policový fóliovník - normálně se prodává -, byl asi dvakrát tři, výška dva, po stranách drátěné police. Na těch policích jsme měli větší truhlíky a v nich salát, ředkvičky, kedlubny a sazenice okurek a jiné. Jenže se nám vloni totálně rozpadl.
  Snad jsem aspoň trochu poradila:-))
  Ajka

  OdpovědětVymazat
 2. Jo jo, taky jsme zkoušeli kdeco, až jsem skončila u chemie - používám Feramol (takové modré granulky) a fakt to pomáhá. Slimáci se nažerou, někam zalezou a pojdou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zatím chemii odolávám,ale píšu si do zápisníku až bude nejhůř:-)))děkuji

   Vymazat
 3. Mamka má na zahrádce uprostřed města stejný problém:-( Granule jim moc chutnají, ale problém se tím řeší jen na pár dnů, za chvíli je těch potvor zase spousta. Navíc příznivá není ani cena granulí. Někde jsem četla, že je druh slepic, který je požírá, možná by to k vám šlo, k mamce na malou zahrádku fakt ne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Uvažovali jsme o indických běžcích...jsou hrozně legrační a zároveň užiteční...manžel vymyslel ohradu kolem zeleninových záhonů aby požírali lezoucí slimáky z louky a zároven aby neničili úrodu.Ale to je velká budoucnost.Do té doby musím vytrvat a sázet toho více aby zbylo i na nás asi:-)))

   Vymazat