středa 10. dubna 2013

Kuchyňka

Dnes mi poštou dorazily noční stolky ...mám z nich radost i když to bude spousta práce než z nich bude nová kuchyňka pro děti. Obrousit, dát několik nátěrů...úchytky asi zachovám, i když jsem měla jinou představu. Vše se propojí horní pracovní deskou, kde bude dřez (at se nemusí řezat do desky stolku) z jedněch dvířek bude trouba, tam se tedy bude muset říznout...atd....


8 komentářů:

 1. Luci, tak to já se těším, až se pochlubíš hotovou kuchyňkou.
  Hezké odpoledne ... Věra

  OdpovědětVymazat
 2. Já jsem taky zvědavá a držím pěsti, trocha práce to bude;-).

  OdpovědětVymazat
 3. Taky držím pěsti...my jsme zbaběle a narychlo před dvěmi lety kuchyňku pořídili plastovou...ale sosnes se v ní vaří...teď řeším jak vyrobit obchod...:-O)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já už měla skoro doma Ikea...obchůdek by se také hodil...úplně vidím ty staré kupecké regálky plné šuplíčků...to je moje slabost,k tomu na pultík staré skleněné dózy váhy no úplně ho vidím:-)))ale kde ho sehnat že??nebo mít doma truhláře

   Vymazat
  2. www.dvedeti.cz pro inspiraci obchůdky

   Vymazat
 4. Lucko,už se těším jak kuchyňku pořešíš....Ty jsi úplný "Ferda mravenec"....práce všeho druhu,tak ať se zadaří:-)
  S pozdravem Jitka

  OdpovědětVymazat
 5. Prapodivné stolečky :-) to asi nejsou uplně nové výrobky že se hned pouštíš do přetírání co? Chtěl jem se zeptat čím je natřeš a jaký smirk? Hledám inspiraci protože doma mám taky pěkné kousky, co by stačilo opatřit nějakou jakože "patinou", to by vypadalo dobře. Jsem si vybrala nějakou univerzální http://www.mpl-stavebniny.cz/vodou-reditelne-univerzalni-c-101_102_103.html ale docela se bojím toho, že ta barva bude tak výrazná, že to všechno překryje - původní dřevo. Máš zkušenost jak patinovat dřevo?

  OdpovědětVymazat
 6. Stolky jsou úlovky z aukra...šuplíčků není nikdy dost...mám ráda vše přírodní dřevo,ale nějak jsem podlehla natírání a patinování....používám vodouředitelné barvy Sokrates....a smirk nejdřív hrubší 40 nebo 60 a pak jemnější 80...záleží na opotřebovanosti povrchu.Když je třeba tak i opaluju zbytky barev a nátěrů.Pak natřu dle potřeby 1-3 nátěry a pak zase oborusím hrany plochy aby to vypadalo opotřebovaně:-))
  http://www.mimibazar.cz/navody.php?user=224999
  na této adrese je to celkem hezky popsané:-)))klidně se ptej dále ráda odpovím pokud budu vědět.

  OdpovědětVymazat