středa 23. května 2012

Kopretinová louka

Fotka bohužel  neukáže tu nádhernou vykvetlou louku.Máme ji třetím rokem a letos je teprve v plné síle a květu.Všichni si dávají kolem domu anglické trávníky, já se nadchla pro kvetoucí louku od plantanaturalis z Markvartic u Sobotky.Přímo kolem domu máme zelený chodníček, který snáší dobře sešlap , krásně zavoní když se člověk po něm projde a je nizoučký, takže nevyžaduje časté sekání. Je v něm spoustu jedlých travin:-)))














3 komentáře:

 1. Ježíš to je nádhera. To se dá běžně sehnat a vysadit, jako trávník? Rija

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano dá se to sehnat nevím zda můžu dělat reklamu ale je to plantanaturalis, když s to dá do vyhledávače určitě to najde.Mají různé druhy luk sice osivo je celkem drahé,ale zase spotřeba menší na metr čtverečný než u klasického trávníku.První rok to vypada tuhle trs trávy spíš plevel ale chce to vytrvat a druhým rokem už je to veselé téměř hotové pro laika určitě a třetí rok nádhera.Posílají semínka i na dobírku což je paráda.

   Vymazat
 2. Luci, to je nádhera, tu bylinkovou spirálu Ti nepokrytě závidím :-) A kopretiny jsem si před dům přesadila z louky u babičky :-) ... přežily a kvetou ;-)

  OdpovědětVymazat